ALS Ice Bucket Challenge

ALS Ice Bucket Challenge

Każdego dnia w aktualnościach na Facebooku widzę po kilka / kilkanaście filmików osób biorących udział w ALS Ice Bucket Challenge. Idea jest szczytna, bo tym razem chodzi o zbieranie kasy na fundację, ale… czy pamiętacie, że jeszcze kilka tygodni temu hitem internetu był SPLASH? Wyzwanie, w którym chodziło tylko o to, aby oblać się wodą lub zaprosić osobę nominującą na kolację (czy co to tam było)?

No dobra, wracając do tematu.

Mnie nikt nie nominował do wzięcia udziału w ALS Ice Bucket Challenge (chyba, że o czymś nie wiem), więc postanowiłam nominować samą siebie.

Napełniłam więc wiaderko lodowatą wodą i…

ALS Ice Bucket Challenge

… poszłam ugasić pragnienie naszego psiaka, a resztą podlałam ogródek. Następnie odpaliłam komputer i zrobiłam przelew na fundację Dignitas Dolentium.

ALS Ice Bucket Challenge

Tak więc… Czy pozwolicie na to, że teraz ja nominuję Was do wzięcia udziału w wyzwaniu? :)

  • Ogólnie akcja bardzo fajna aczkolwiek odnoszę wrażenie że główny jej cel zostałał odsunięty na boczny tor. :-S

  • Dokładnie.<br />95 % tej akcji to szpan, żeby było czym się na fejsie podniecić.<br />Nie mówię już o splaszu, bo to dla mnie tylko debilne marnowanie wody, ale tutaj cel tej akcji też mi się gdzieś pogubił. No ale można zrobić to tak jak Ty- podlać psa, napoić kwiatki;) i przelać kasę dla potrzebujących:)

  • Najważniejsza w tym wszystkim właśnie jest wpłata pieniędzy, a nie oblanie się wodą.

  • Tutaj polecam filmik:<br /><br />https://www.facebook.com/video.php?v=809929892392860<br /><br />Podziwiam ludzi za chęć niesienia pomocy innym, jednak ta akcja moim zdaniem w Polsce nie do końca przybrała taką formę, jak było to pierwotnie zamierzone i co prawda pewnie jakaś część ludzi wpłaca pieniążki (chwała im za to), to zdecydowana większość po prostu oblewa się wodą i tyle.

  • w Polce (młodzież) oblewa się wodą i… każe sobie kupować coś, za niewykonanie zadania…aż mnie szlag jasny trafia, gdy to widzę ;/

  • Brawo! Bardzo mądre podejście.<br />P.

  • Z tym całym Ice Bucket Challenge to ja się pogubiłem. Jeszcze tydzień temu niemal wszyscy piali z zachwytu, a dziś na usta wielu wstępuje piana oburzenia http://pochwalony.eu/?p=3506

  • Super pomysł :-)

  • Dobra jesteś! Popieram!