Z higieną za pan brat

Codziennie w drodze na plażę mijamy pole namiotowe. Podziwiam ludzi, którzy potrafią wybrać się z dziećmi na biwak… Dla mnie wczasy z koniecznością korzystania z ogólnodostępnej toalety oraz bez możliwości porządnego umycia się w prywatnej łazience byłyby nie odpoczynkiem, a prawdziwą traumą… Sama bez problemu mogłabym nocować pod namiotem, ale z dzieckiem – na pewno nie!

Na świecie aż 40% ludzkości nie ma gdzie załatwiać swoich podstawowych potrzeb. Ograniczony dostęp do zmodernizowanych/odpowiedniej jakości toalet dotyka ok. 2,5 miliarda ludzi, z czego prawie połowa, bo aż 1,1 miliarda osób – jest pozbawiona dostępu do urządzeń sanitarnych w ogóle.

Brzmi jak koszmar, prawda? Tyle, że z koszmaru można się obudzić, a to są niestety realia…

UNICEF, Kambodża
UNICEF, Kambodża
UNICEF, Wietnam Bisin
UNICEF, Wietnam Bisin
UNICEF, Kambodża
UNICEF, Kambodża

Złe warunki sanitarne są główną przyczyną biegunki, która powoduje KAŻDEGO dnia 3000 zgonów wśród dzieci. Poprawa tych warunków może zmniejszyć zachorowalność aż o 36%, więc gra jest na pewno warta świeczki (moim zdaniem takie działania miałyby sens nawet wtedy, gdyby można było uratować chociażby jedno dziecko, a co dopiero ponad tysiąc!).

LOGO-DomestosforUNICEF

Domestos dla UNICEF” jest polską odsłoną globalnej akcji marki Domestos i organizacji UNICEF na rzecz zwiększenia świadomości kryzysu sanitarnego i poprawy warunków sanitarnych wśród najbardziej potrzebujących w ramach programu CATS (Community Approaches to Total Sanitation) organizacji UNICEF.

Celem działań jest wsparcie dla społeczności żyjących bez dostępu do urządzeń sanitarnych, szczególnie w Wietnamie i Sudanie Południowym. W pierwszym roku program obejmie około 400 000 ludzi. Działania mają także na celu zwiększenie świadomości problemu jakim jest kryzys sanitarny z jednoczesnym zaproszeniem do wsparcia akcji.

Dzięki akcji „Domestos dla UNICEF” rodzice mają okazję dowiedzieć się o warunkach sanitarnych w innych krajach oraz zabrać aktywny głos i podzielić się swoimi doświadczeniami.

poradnik

W ramach działań został uruchomiony serwis domestosdlaunicef.pl, gdzie można znaleźć podstawowe informacje i filmy o akcji. Ponadto na portalu rodzice.pl dostępny jest blog kierowany do młodych rodziców. Specjalnie dla nich powstał również poradnik „Twoje dziecko kontra bakterie. Poradnik młodej mamy”. Obok informacji o akcji i wspólnych działaniach marki Domestos i organizacji UNICEF można znaleźć także wiele cennych informacji na temat higieny i pielęgnacji dzieci. W poradniku wypowiadają się eksperci oraz blogujące mamy, które wspierają akcję dzieląc się swoim doświadczeniem rodzicielskim. Poza tym na serwisie nk.pl została utworzona grupa „Razem dla zdrowia dzieci”, która pozwala na wymianę doświadczeń.

WAŻNA INFORMACJA

Każdy z nas może przyczynić się do wsparcia akcji, kupując specjalnie oznaczoną butelkę Domestos. 5% z zakupu zostanie przeznaczone na program CATS, którego celem jest pomoc w poprawie jakości życia oraz tworzenie lepszej przyszłości dla wszystkich znajdujących się w potrzebie.

Podobało się? Podaj dalej: