zdrowie

Zdrowie – tam zaglądam…

Mateusz jest moim pierwszym dzieckiem i wszystko, co jest z nim związane jest dla mnie nowością. Nikt w najbliższej rodzinie nie ma dzieci w jego wieku, więc nie zawsze mam kogo prosić o pomoc przy podejmowaniu wszelkich decyzji – na przestrzeni lat zmieniło się wiele rzeczy oraz poglądów dotyczących wychowywania dziecka i dbania o jego zdrowie.

Dlatego wielką pomocą jest dla mnie pewien serwis poświęcony zdrowiu. Najczęściej korzystam tam z zakładki „Dziecko”, chociaż zdarza mi się korzystać również z innych – w zależności od tego, jakie pytanie mnie w danej chwili nurtuje. Artykuły w Internecie są dla mnie bardziej wiarygodne niż te w prasie, gdyż każdy czytelnik może je skomentować. Gazety takiej możliwości nie mają i nie mogę porównać tego, co jest w nich napisane z tym, co myślą na ten temat inni. Kolejnym plusem serwisu jest możliwość zadawania bezpłatnych pytań lekarzom. Nie wychodząc z domu mogę poznać opinię innego lekarza niż mój, co czasem działa na mnie uspokajająco :)

dieta

W związku z tym, że w dalszym ciągu realizuję swoje postanowienie noworoczne (chociaż zdarzają mi się chwile słabości), równie często zaglądam na serwis poświęcony dietom. Wielką motywacją są dla mnie „Wasze historie” i czasem zdarza mi się korzystać z tego, co polecają tam inni odchudzający się. Serwis jest dla mnie prawdziwą skarbnicą wiedzy o dietach – ich wadach i zaletach. W kuchni jestem prawdziwą niezdarą (o czym już kiedyś pisałam), ale czasem trafia się jakiś fajny pomysł na smaczny i zdrowy posiłek, który jest w miarę prosty do przygotowania. Wtedy nic nie jest mi straszne :)

ciaza

Tym z Was, które spodziewają się dziecka, z czystym sumieniem mogę polecić serwis o ciąży. Ja sama z niego nie korzystałam, ale znam kilka przyszłych mam, które zaglądają tam, aby rozwiać swoje wątpliwości zadając pytania lekarzom. Nie zastąpi to nigdy prawdziwych konsultacji, ale z własnego doświadczenia wiem, że czasem pomaga to trochę uspokoić się w oczekiwaniu na wizytę u swojego lekarza. Przecież kobiety w ciąży mają zawsze milion obaw i nurtujących je pytań :) Dodatkowo inne ciężarne dzielą się tam swoimi sposobami na różne dolegliwości, a młode mamy opowiadają swoje historie, które nie zawsze zaczynają się jak w bajce, a często kończą się happyendem :)

*wpis sponsorowany*

Podobało się? Podaj dalej: