Przesądy związane z zaręczynami

Jakiś czas temu opublikowałam na blogu wpis dotyczący przesądów związanych z prezentami. Ja sama raczej nie wierzę w takie zabobony, ale statystyki bloga pokazują, że sporo osób szuka właśnie takich informacji, więc… Dziś mam dla Was przesądy związane z zaręczynami :)

Jaki pierścionek?

Pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany ze złota lub platyny, ponieważ właśnie te metale szlachetne są symbolem trwałości związku.

Nie wolno go kupować w poniedziałek ani w piątek, ponieważ te dni są symbolem burzliwego życia małżeńskiego.

Co do kamienia – dawniej uważano, że jedynie diament może zapewnić stałość małżeństwa. Z kolei czerwone kamienie w pierścionku wróżą namiętność, zaś czarne (tak jak i perły)– smutek i łzy.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Według przesądów – tyle, ile wynosi trzykrotność pensji mężczyzny. Jeśli jest tańszy to znaczy, że narzeczony nie jest gotowy na założenie rodziny i ustatkowanie się. Tańsze pierścionki są też traktowane jako przejaw braku szacunku do swojej wybranki.

Ciekawostka: są fora dla kobiet, na których publikują one informację dot. stażu związku, zarobków partnera i ceny pierścionka oraz pytają inne kobiety co o tym myślą i czy warto wychodzić za mąż! Jak dla mnie to już lekkie przegięcie…

ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy

Kiedy się oświadczyć?

Wbrew pozorom dzień tygodnia ma tutaj spore znaczenie!

Poniedziałek – małżonkowie będą wiedli życie pełne wrażeń i szczęścia.
Wtorek – będą żyć w wiecznej harmonii.
Środa – nigdy się nie pokłócą.
Czwartek – uda im się zrealizować wszystkie zamierzone cele.
Piątek – będą musieli ciężko zapracować na swoje szczęście i sukces.
Sobota – będą żyć w zgodzie.
Niedziela – jest to dzień pański, a więc tego dnia nie powinno się w ogóle zaręczać.

Pozostałe przesądy dla narzeczonych

Do dnia ślubu kobieta nie powinna zdejmować pierścionka, bo inaczej ściągnie na siebie problemy, które mogą doprowadzić nawet do zerwania zaręczyn.

Nie wolno pozwalać innym osobom na przymierzenie pierścionka, bo to również może przynieść pecha. Poza tym pozwolenie innej pannie na przymiarkę może spowodować, że oprócz pierścionka przymierzy ona sobie również naszego narzeczonego lub zostanie starą panną.

Narzeczeni powinni unikać wspólnych zdjęć, ponieważ wróży to nieszczęśliwe rozstanie.

Kobieta może zerwać zaręczyny maksymalnie dwa razy w ciągu całego życia, bo inaczej przy kolejnym zerwaniu diabeł posiądzie jej duszę.

przesądy związane z zaręczynami

A Wy co myślicie o zaręczynowych przesądach?

Podobało się? Podaj dalej: