Piknik na Barbarce oraz Rok Praw Dziecka

Na początek napiszę jak minęła nam niedziela. Otóż razem z ciocią i wujkiem wybraliśmy się na piknik „Grzybobranie na polanie” zorganizowany w Szkole Leśnej na Barbarce. Można było sporo dowiedzieć się o grzybach, kupić ekologiczną żywność i ogólnie miło spędzić czas.

Mateusz najpierw wziął udział w warsztatach lepienia z gliny (stworzył tam kamiennego ludka):

1

Potem wybrał się na mini pole golfowe:

2

Porzucał też do kosza:

3

Pojeździł konno:

4

A na koniec odwiedził jeszcze plac zabaw, ale stamtąd zdjęć nie mamy :)


Dzisiaj po przedszkolu mieliśmy w planach odwiedzić bibliotekę, bo Synuś eM chciał coś dla siebie wypożyczyć. Traf chciał, że akurat 1. października rozpoczął się projekt edukacyjny „Mam prawa!” poświęcony popularyzacji wiedzy o prawach dziecka.

rok praw dziecka

Biorąc udział w konkursie i rozwiązując zadania dzieci dowiadują się, jakie mają prawa i jak powinny być traktowane przez dorosłych. Synuś eM dowiedział się dziś, że każde dziecko powinno mieć prawo do równego i godnego traktowania oraz prawo do prywatności. A przed nami kolejne dziesięć przypadków do poznania i omówienia :)

Tak więc do domu dotarliśmy o dwie godziny później niż zamierzaliśmy, bo odwiedziliśmy 2 z 12 filii Książnicy Kopernikańskiej, a w każdej z nich Mateusz wykonywał dwa zadania – omawianie konkretnych przypadków dotyczących łamania praw dziecka oraz rozwiązywanie krzyżówki z pytaniami o książkowe postacie. To świetna sprawa – Mati poznaje lepiej książkowych bohaterów, a ja mam okazję przypomnieć sobie, co czytałam w podstawówce :)

Udział polecamy wszystkim dzieciom (w wieku 5-10 lat) i rodzicom z Torunia :)

A takie upominki Mateusz dostał za samo przystąpienie do zabawy:

upominki

Podobało się? Podaj dalej: