każdy ma prawo marzyć inaczej

Czy każdy ma prawo marzyć inaczej?

Lada moment na kanale MTV ruszy program „Teen Mom Poland”. Sama zostałam matką w wieku 17 lat, więc nie ukrywam, że zamierzam śledzić losy dziewczyn, bo tematyka jest mi bardzo bliska. Zastanawia mnie tylko to, że program jeszcze nie ruszył, a ludzie już jadą po dziewczynach, że są puste, puszczalskie i sprzedają prywatność. Normalnie cycki opadają, ale cóż… są ludzie i parapety :P

teen mom


Wiecie jaki zarzut pojawił się pod zdjęciem jednej z dziewczyn?

„Widziałam wywiad z ta dziewczyna,na prezentacji mtv i zadano jej i takiej jeszcze brunetce pytanie ,,jakie mAją marzenia,, i ta brunetka mówi ze ona marzeniami nie żyje, chce znaleźć pracę dobra i chce żeby jej syn był szczęśliwy a Iza odpowiedziala ,,chce być modelka,,…..bez.komentarza…”

A poniżej uzasadnienie:

„Marzenia powinny być adekwatne do sytuacji w jakiej jesteśmy. Jeśli ma się dziecko to marzeniem priorytetyowym powinno być zdrowe i szczęśliwe dziecko, a dopiero potem można pomyślec o sobie.”

Z ręką na sercu – czy wszystkie z Was zapytane o marzenia udzieliłyby właśnie takiej odpowiedzi? Bo ja niekoniecznie…

Dla mnie jest oczywiste, że zrobię wszystko, aby eM miał idealne życie i równie dobrze mogłabym napisać, że marzę o tym, aby oddychać. Moje marzenia są bardziej ulotne – nowy aparat, kurs prawa jazdy, zagraniczna wycieczka…

Smutne, że dla kogokolwiek sam fakt posiadania dziecka musi oznaczać, że matka nie prawa do własnych marzeń! Iza chce być modelką, a ja chciałabym kiedyś zwiedzić Norwegię. Czy nie ma zatem dla nas żadnej nadziei na to, że możemy być/jesteśmy dobrymi matkami? Bo śmiemy marzyć o czymś, co dziecka nijak nie dotyczy?

Ze słownika języka polskiego:

Marzyć – myśleć o czymś przyjemnym, zwykle trudnym do zrealizowania, fantazjować; myśleć o zrealizowaniu swych pragnień.

Marzenie – powstający w wyobraźni ciąg obrazów i myśli odzwierciedlających pragnienia, często nierealne; przedmiot pragnień i dążeń.

Jestem matką, wiele z Was też ma dzieci… Ale nikt nie ma prawa narzucać nam o czym mamy marzyć!

Podobało się? Podaj dalej: