MZK - bliżej Ciebie

MZK bliżej Ciebie, czyli eM twarzą komunikacji miejskiej w Toruniu

Jakiś czas temu przeczytałam w internecie, że Miejski Zakład Komunikacji w ramach akcji „MZK bliżej Ciebie” zaplanował, aby na jednym z toruńskich autobusów pojawiły się karykatury mieszkańców miasta.

Nie mam samochodu, więc oboje z Mateuszem jesteśmy stałymi pasażerami komunikacji miejskiej. W autobusach spędzamy po kilkanaście godzin tygodniowo i przyznam szczerze, że przez ostatnie lata zauważalnie zwiększył się komfort podróżowania publicznymi środkami transportu (coraz większa liczba pojazdów posiada klimatyzację, biletomaty, wi-fi, gniazdka USB, a i kierowcy są bardziej życzliwi niż kilka lat temu).

A skoro już tak często jeździmy miejską komunikacją to od razu zapytałam młodego czy chciałby wziąć udział w castingu. Zrobiłam kilka zdjęć, wysłałam zgłoszenie i… zupełnie o tym zapomniałam. Do czasu aż odebrałam telefon z informacją, że eM jest jedną z kilkunastu wybranych osób, których wizerunek pojawi się na autobusie :)

mzk bliżej Ciebie
Fot. Michał Zaręba

Tym samym 14 lipca zaproszono nas do zajezdni autobusowej na spotkanie inaugurujące wyjazd autobusu oklejonego wielkoformatowymi karykaturami mieszkańców. Ich autorem jest znany (i wielce utalentowany!) rysownik – Marcin Treichel i przyznam szczerze, że oboje z eM jesteśmy zachwyceni efektem końcowym!

Ten uśmiech na żywo wygląda identycznie i jak to mawia mój wujek: „Gdyby nie uszy to Mateusz uśmiechałby się dookoła głowy” :)

MZK bliżej Ciebie

MZK bliżej Ciebie

MZK bliżej Ciebie
MZK bliżej Ciebie

Pojazd jeszcze tego samego dnia wyjechał na toruńskie ulice, więc jeśli będziecie gdzieś w Toruniu to oprócz Pokémonów możecie szukać również pewnego pomarańczowego autobusu… A jeśli już go znajdziecie to wtedy na pewno uśmiechnie się do Was wielkoformatowy eM :)

Powrót do przeszłości.

Kto pamięta czasy, kiedy czteroletni eM pojawił się na plakatach promujących Toruń jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016? :)

Podobało się? Podaj dalej: