Naklejki i fototapety – pomysł na odświeżenie wnętrza

Jak już pewnie wiecie – w najbliższym czasie mamy w planach remont naszego pokoju. Nie jest to łatwe zadanie, bo z uwagi na ograniczony metraż całego domu pokój ten pełni funkcję salonu, pokoju dziecięcego i sypialni.

Kolejnym problemem jest również fakt, że ja sama jestem znacznie ograniczona ruchowo (tak więc pożytku ze mnie nie ma żadnego), a budżet przeznaczony na remont nie powala na kolana. Dlatego odpuściliśmy sobie wymianę mebli i postanowiliśmy odmienić wnętrze dodatkami. A że miało być tanio, szybko i efektownie to zdecydowaliśmy się na… naklejki ścienne (wciąż jestem na etapie podjęcia ostatecznej decyzji co do wzoru – mam swój typ, ale póki co ciiii).

Powody, dla których naklejki ścienne i fototapety to świetny pomysł na odświeżenie wnętrza

Po pierwsze – montaż naklejki zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Nie ma żadnego wiercenia, pylenia, kurzenia i brudzenia, więc czasem bardziej opłaca się zakryć coś naklejką niż fundować sobie stres związany ze sprzątaniem po malowaniu. Oczywiście, aby wszystko było zrobione perfekcyjnie to trzeba ściany oczyścić i zastosować się do instrukcji montażu, ale skoro nawet ja sobie z tym radzę to… poradzi sobie każdy :)

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść naklejek jest ich cena. Zdecydowanie taniej jest odmienić wnętrze za pomocą naklejek niż kupować nowe meble, drzwi etc. Weźmy na przykład taką lodówkę – większość jest robiona na jedno kopyto, z kolei designerski sprzęt kosztuje krocie. Przy pomocy naklejek nawet najbardziej standardowa lodówka zachwyci swoją oryginalnością i pozwoli na idealne wkomponowanie jej do wnętrza kuchni.

Autor: © PIXERS P.R.
Autor: © PIXERS P.R.

Często spotykam się z opinią, że naklejki we wnętrzach są kiczowate. Nijak się z tym nie zgadzam, bo w dzisiejszych czasach wybór naklejek jest tak ogromny, że da się je ze smakiem dopasować do każdego wnętrza. Bardzo często wystarczy wybrać tylko konkretny wzór, a potem na etapie zamówienia sami możemy zadecydować o jego rozmiarze i kolorystyce. Tym samym nic nas nie ogranicza w stworzeniu efektu WOW za pomocą tego typu dekoracji.

Warto też wspomnieć o fototapetach, które wbrew pozorom potrafią zdziałać cuda. Nowoczesne fototapety chronią ściany przed zabrudzeniami, są też w stanie optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia, a do tego tworzą niepowtarzalny klimat. Przykładem mogą być fototapety do kuchni w PIXERS:

Autor: © PIXERS A.S.

Pamiętam, że kiedy byłam małą dziewczynką fototapety były w modzie i strasznie zazdrościłam ich moim koleżankom. Na szczęście teraz moda na tego typu dekoracje wróciła, a ja sama jestem dorosła i w końcu mogę urządzić dom po swojemu :) Wiadomo przecież, że nic tak nie dodaje wnętrzom indywidualności, jak odpowiednio dobrane dodatki.

Podobało się? Podaj dalej: