„Po stronie natury” – KONKURS!

Wyobraź to sobie…

aby żyć, potrzebujesz ponad 175 kg tlenu rocznie. Tylko jedno drzewo każdego roku dostarcza go tyle, ile zużywa czteroosobowa rodzina.

Pomyśl…

każdego roku jeżdżąc samochodem, pracując przed komputerem i oddychając wytwarzasz około 5 ton dwutlenku węgla. Jedno drzewo pochłania aż tonę CO2.

po stronie natury

Co roku, jeden samochód osobowy wytwarza około 3 000 kg szkodliwych substancji, które zostaną wchłonięte w zaledwie 12 sekund przez… milion drzew!

Posadź z nami kolejny milion drzew. Zrób to dla siebie. Bądź po stronie natury.

Mam dla Was kolejne zadanie konkursowe. A właściwie dwa zadania, które są ze sobą ściśle powiązane ;)

Po pierwsze zachęcam Was do sadzenia wirtualnych drzewek w widgecie umieszczonym na blogu. Zaznaczam, że z jednego IP można zasadzić tylko jedno drzewko (ale jeśli macie zmienne IP to możecie posadzić więcej drzewek). Jedno drzewko – jeden punkt dla mojego bloga. W rywalizacji biorą udział jeszcze trzy inne blogi oprócz mojego, a to które miejsce razem wywalczymy będzie decydowało o tym, ile i jakie nagrody będą do zdobycia za udział w dyskusji. I tak:

za I miejsce nagrodzonych zostanie 10 czytelników mojego bloga (nagroda: cyfrowa ramka)

za II miejsce nagrodzonych zostanie 3 czytelników bloga (nagroda: kije do nordic walkingu)

za III miejsce nagrodzonych zostanie 3 czytelników bloga (nagroda: krokomierz)

za IV miejsce nagrodzony zostanie już tylko 1 czytelnik mojego bloga (nagroda: krokomierz)

las

Konkurs rozpoczyna się 15.03.2011, a przystąpić do dyskusji można do 31.03.2011. Ważne – drzewka sadzimy do 04.04.2011. Udział w konkursie mogą brać tylko osoby zamieszkałe na terenie Polski i mające ukończone 18 lat, ale osoba nie spełniająca tych warunków może pomóc innym poprzez zasadzenie drzewka (każdy punkt jest ważny). Piszę o tym, ponieważ kilka z Was mieszka na stałe za granicą ;)

Wyłonieniem zwycięzców na każdym z blogów zajmie się Komisja określona w regulaminie. Będziecie ocenieni na podstawie dwóch kryteriów – liczby wpisów oraz ich oryginalności (tj. sama największa liczba wpisów nie gwarantuje zdobycia nagrody).

O tych i pozostałych formalnych sprawach możecie poczytać w REGULAMINIE.

Głównym zadaniem konkursowym jest wzięcie udziału w dyskusji na temat „Jak można być bardziej eko na co dzień?” pod tą notką.

ekologia

Ekologia jest obecnie w modzie. Każdy z nas, już przy niewielkim wysiłku i nakładzie kapitału, może zrobić coś dobrego dla środowiska naturalnego. Ba, my sami możemy dzięki temu żyć oszczędniej, a więc w dłuższym okresie zyskujemy na byciu eko. Może i jedna osoba nie uratuje świata, ale razem możemy więcej! Dlatego chciałabym, abyście podzielili się ze mną i z innymi czytelnikami bloga swoimi pomysłami na bycie eko w codziennym życiu :)

Podobało się? Podaj dalej: