HP Deskjet Ink Adv 2060 K110

Recenzja drukarki HP Deskjet Ink Adv 2060 K110, czyli „Jak zostałam blogerką” :)

Tym razem do przetestowania otrzymałam drukarkę atramentową HP Deskjet Ink Adv 2060 K110.

Informacje od producenta

Funkcje: drukowanie, kopiowanie, skanowanie

Prędkość druku w czerni: do 20 stron na minutę

Prędkość druku w kolorze: do 16 stron na minutę

Jakość druku w czerni: do 600 dpi

Jakość druku w kolorze: rozdzielczość zoptymalizowana do 4800×1200 dpi

Podajnik papieru: na 60 arkuszy

Odbiornik papieru: na 25 arkuszy

Druk dwustronny: ręczny

Obsługiwane formaty nośników: A4, A5, A6, B5, koperta DL

Optyczna rozdzielczość skanowania: do 1200 dpi

Maksymalny format skanowania: 216 x 297 mm

Maksymalna liczba kopii: do 10 sztuk

Zużycie energii: 9,0 W (aktywność); 2,3 W (oczekiwanie); 1,2 W (tryb uśpienia); 0,3 W (wyłączone)

Certyfikat Energy Star: tak

Informacje od Mamy Ka

Pora na moje przemyślenia dotyczące korzystania z tejże drukarki. Ogólnie sprzęt jest dosyć prosty w obsłudze, ale tak jest chyba ze wszystkimi drukarkami HP (a na przestrzeni ostatniego roku miałam styczność z trzema modelami).

KOPIOWANIE

Najbardziej spodobała mi się możliwość kopiowania dokumentów bez potrzeby włączania komputera. Kopiowanie to chyba najczęściej używana przeze mnie funkcja, więc ta opcja naprawdę ułatwia życie. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk (wybieramy kopiowanie w kolorze albo czarno-białe) i gotowe. W taki sposób skopiowałam zdjęcie Mateusza i poniżej możecie sprawdzić jak wygląda oryginał w porównaniu z kopią:

kopia

Muszę przyznać, że spodziewałam się dużo gorszego efektu i zostałam tutaj bardzo mile zaskoczona :)

DRUKOWANIE ZDJĘĆ

Potem wzięłam się za drukowanie zdjęć z komputera i wyszły w miarę ok. Oczywiście nie mają one porównania z tymi, które drukowałam poprzednią drukarką HP Photosmart, ale tamta była przecież dedykowana głównie do zdjęć… Biorąc jednak pod uwagę fakt, że HP Deskjet Ink Adv 2060 K110 jest „zwykłą” drukarką atramentową, to na prawdę nic nie można zarzucić wydrukowanym zdjęciom.

DRUKARKA PODCZAS PRACY – FILMIK

Przygotowałam również filmik, na którym możecie zobaczyć jak drukarka zachowuje się podczas pracy. Z powstałych wydruków powstała historia „Jak zostałam blogerką”. Filmik może nie jest zbyt udany, ale męczyłam się nad nim kilka godzin i w efekcie udało mi się go nakręcić w piątek dopiero o 2 w nocy :P A to dlatego, że wszystko było przeciwko mnie… Najpierw okazało się, że drukarka uparcie drukuje mi strony od ostatniej do pierwszej (chociaż w ustawieniach zaznaczone było, że ma być odwrotna kolejność). W końcu zmieniłam więc rozkład stron w dokumencie. Potem dwa razy zaciął mi się papier w drukarce i musiałam anulować drukowanie. A jak już wszystko było ok i drukarka działała tak jak powinna, to rozładował mi się aparat. I chcąc nie chcąc filmik musiałam nakręcić telefonem komórkowym. Zastanawiam się, co tutaj zawiniło – fakt, że jestem blondynką czy raczej zwykła złośliwość rzeczy martwych? W każdym bądź razie nie zwracajcie uwagi na wszystkie niedociągnięcia ;)

DRUKOWANIE

Co do szybkości wydruku – sam tekst drukuje się błyskawicznie. Może na filmiku tego aż tak dobrze nie widać, ale to dlatego, że na moich wydrukach były spore obrazki i przez to wszystko drukowało się dłużej. Ale taka jakość poszczególnych stron była tego warta :)

Według informacji producenta czarny tusz wystarcza na 480 stron wydruku, zaś kolorowy – na 200 stron. I tak jest mniej więcej w rzeczywistości. Koszt pojedynczego tuszu wynosi mniej niż 50 zł, więc drukarka jest tania w eksploatacji, a pojedynczy wydruk kosztuje prawie tyle, co nic (co dla mnie, studentki, jest bardzo ważne!).

DESIGN

Jako że jestem kobietką to nie mogłam przejść obojętnie obok wyglądu drukarki. Jest ona sporo mniejsza od mojej starej drukarki HP (F4210). M też fajny kształt i kolor obudowy – bardzo oryginalny design :)

hp 1
hp 2

PODSUMOWANIE

Wady:

głośna praca

brak funkcji ePrint, która umożliwia zarządzanie drukiem z każdego miejsca podłączonego do Internetu

odbiornik papieru jest jak dla mnie nieco za krótki i ma za małą pojemność

zacinanie się papieru (ogólnie miało to miejsce kilka razy, a na pewno nie wkładałam do podajnika zbyt wielu kartek)

Zalety:

niska cena (około 250 zł)

łatwa obsługa

tanie tusze, a co za tym idzie – również wydruki

dobra jakość wydruków

funkcja kopiowania bez potrzeby włączania komputera

drukarka szybko się uruchamia po wciśnięciu przycisku POWER

energooszczędność ( drukarka posiada certyfikat Energy Star)

ekologiczność (oryginalne wkłady atramentowe HP 704 zawierają nawet 70% ponownie przetworzonego tworzywa sztucznego, a opakowanie drukarki w 99% podlega recyklingowi)

Podobało się? Podaj dalej: