światowy dzień toalet

Światowy Dzień Toalet

Wiecie jaki mamy dziś dzień?

Światowy Dzień Toalet!

światowy dzień toalet

Na świecie jest ponad 7 miliardów ludzi, przy czym 2,5 miliarda z nich korzysta ze słabej jakości urządzeń sanitarnych. Wśród nich aż 1,1 miliarda nie ma W OGÓLE dostępu do toalet!

Codziennie 3000 dzieci poniżej 5. roku życia umiera z powodu powikłań, wynikających z dostępu do dobrej jakości toalet i bieżącej wody.

Zresztą pewnie pamiętacie, że o kryzysie sanitarnym już TUTAJ pisałam…

Jaki jest cel Światowego Dnia Toalet?

Kryzys sanitarny nadal jest postrzegany jako temat tabu. Celem Światowego Dnia Toalet jest skłonienie ludzi do zastanowienia się nad skalą problemu braku toalet, ale także do mówienia o nim.

Światowy Dzień Toalet obchodzimy już od 12 lat co roku 19 listopada, obecnie już w 19 krajach. W tym roku już 17 listopada w ramach obchodów w centrum Londynu tuż obok Tower Bridge stanęła 4,5 metrowa statua „Publicznej Toalety”, przedstawiająca kucającego człowieka z ekranem umieszczonym w miejscu twarzy. Aby pokazać swoje wsparcie dla walki z kryzysem sanitarnym na świecie, wystarczy przesłać poprzez stronę www.thepublictoilet.com pięciosekundowy film lub zdjęcie swojej twarzy, które zostaną wyświetlone na żywo na ekranie-twarzy rzeźby (dodam, że w Internecie można podejrzeć na żywo moment wyświetlania swojego zdjęcia/filmu, a także zobaczyć w każdej chwili to, co dzieje się na ekranie!)

Ja swoje poparcie dla akcji już wyraziłam :)

światowy dzień toalet

Podobało się? Podaj dalej: