5 miejsc w Polsce, które zawsze chciałam odwiedzić

5 miejsc w Polsce, które zawsze chciałam odwiedzić

Chociaż zagraniczna podróż jest jedną z trzech rzeczy, które muszę zrobić przed moimi 30. urodzinami, to o wiele bardziej kręci mnie poznawanie Polski. Dlatego w myśl zasady „cudze chwalicie, swego nie znacie” postanowiłam podzielić się z Wami swoją listą miejsc w Polsce, które zawsze chciałam odwiedzić.

5 miejsc w Polsce, które zawsze chciałam odwiedzić

Warszawę odwiedziłam co prawda już dwukrotnie, ale za pierwszym razem kompletnie zabrakło mi czasu na zwiedzanie (bo ważniejszy był czerwony dywan), a za drugim razem – byłam tam przejazdem i praktycznie nie wyściubiłam nosa poza teren dworca. Marzy mi się przynajmniej tydzień w stolicy Polski, abym na spokojnie mogła zobaczyć wszystkie najciekawsze miejsca – Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie i wiele, wiele innych.

warszawa


Kolejnym dużym miastem, które chcę zobaczyć jest Kraków. Cudownie byłoby móc przespacerować się po Starym Mieście, zobaczyć na własne oczy Zamek Królewski na Wawelu i Sukiennice, odwiedzić Muzeum Czartoryskich i słynny Kazimierz… Ehhh, ale się rozmarzyłam! I chociaż nigdy tam nie byłam to uważam, że stolica Małopolski jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miast w całej Europie.

kraków


Poza tym bardzo chciałabym pojechać do Zakopanego. Być może wiele osób uważa to miejsce za zbyt oklepaną miejscówkę, ale… wypadałoby chociaż raz w swoim życiu odwiedzić zimową stolicę Polski, co nie? Zobaczyć Tatry i Morskie Oko, wybrać się na spacer po Krupówkach, spróbować jak smakuje oscypek… Zresztą od zawsze ciągnęło mnie w góry i jestem pewna, że gdybym tylko poznała je lepiej to pokochałabym je o wiele bardziej niż morze.

zakopane


Z gór pora zawędrować nad morze, a dokładniej – na Hel. Strasznie żałuję, że podczas zeszłorocznego wypadu do Władysławowa zabrakło nam czasu, aby ruszyć trochę dalej i zobaczyć przede wszystkim latarnię morską, zabytkowe chaty kaszubskie, Dom Morświna i fokarium.

hel


Na sam koniec zostawiam sobie Oświęcim. Moim zdaniem każdy Polak powinien odwiedzić to miejsce chociaż raz i potraktować tą wizytę jako jedną z najważniejszych lekcji historii. Kiedy tylko eM będzie trochę starszy, to na pewno zabiorę go do Auschwitz-Birkenau, aby już na zawsze zapamiętał, że nikt z nas nie może dopuścić do tego, aby historia się powtórzyła…

oświęcim

A Wy jakie miejsca w Polsce chcielibyście zobaczyć?

Podobało się? Podaj dalej: