laptop małego odkrywcy

Laptop Małego Odkrywcy

Wspominałam na FB, że dostaliśmy do przetestowania Laptop Małego Odkrywcy marki VTech. A oto recenzja, na którą czekały niektóre z Was (tak na marginesie – zauważyłam, że laptopy edukacyjne w sezonie przedświątecznym cieszą się dużym zainteresowaniem) :)

Informacja od producenta:

Zabawny Laptop z 30 aktywnościami uczącymi podstawowej obsługi komputera oraz zasad pisania, czytania, matematyki i logicznego myślenia.

Ruchoma myszka pomaga w interaktywnych zabawach i rozwija zdolności manualne – jest dostosowana zarówno dla dzieci prawo, jak i leworęcznych.

Nasza opinia:

W przeciwieństwie do Globusa, Laptop na początku nie został przyjęty przez Mateusza ze zbytnim entuzjazmem. Już nie raz wspominałam, że mały lubi i potrafi grać w gry na moim komputerze, więc wydawało mu się, że zabawka będzie nudna. Jednak ilość i różnorodność gier edukacyjnych szybko wciągnęła Synusia eM w wir nauki przez zabawę :) Śmiało mogę napisać, że Laptop w 200% spełnił moje oczekiwania. Do tego jest łatwy w obsłudze i solidny, a więc bez problemu powinien przetrwać długi czas użytkowania przez moje dziecko, które wszystko psuje w zastraszającym tempie :) Jedynym minusem jak dla mnie jest rozmiar ekranu, ale w sumie nie różni się on od tych w innych laptopach edukacyjnych, więc teoretycznie nie można narzekać.

laptop małego odkrywcy

Próbowałam nagrać Mateusza podczas zabawy, ale… za nic nie mógł oderwać się od Laptopa i nie odpowiadał na żadne moje pytania dotyczące zabawki. Tak więc musicie zadowolić się wyłącznie zdjęciami:

Laptop posiada 4 różne rodzaje gier:

„Przeczytaj” (czyli wszystko związane z literkami)

„Policz” (liczenie, cyferki)

„Pomyśl” (gry logiczne)

„Zagraj” (gry bardziej nastawione na zabawę niż na naukę)

Ogólnie wszystkich gier jest aż 30, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Podsumowanie:

Laptop nadaje się zarówno dla maluchów dopiero poznających alfabet, jak i dla starszaków, które ćwiczą swoją znajomość literek i cyferek w praktyce. Gier jest tak dużo, że na pewno nie znudzą się szybko, a dziecko będzie miało zajęcie na długie godziny.

Podobało się? Podaj dalej: