prezenty dla starszaka

Mikołajki – pomysły na prezent dla starszaka

Do Mikołajek zostały już niecałe dwa tygodnie, więc najwyższa pora aby rozejrzeć się za prezentami dla dzieci. Zakupy dla maluchów to już nie moja bajka (sama nie mam pojęcia co sprezentować chrześniakowi – nie pamiętam z czego cieszą się takie maluszki), ale bardzo chętnie podzielę się z Wami pomysłami na kreatywne i rozwijające prezenty dla starszaków ;)

prezenty dla starszaka

Po pierwsze – gry planszowe/zręcznościowe. Mój eM uwielbia rywalizację i mógłby nad planszówkami spędzać całe dnie. Konkretne pozycje? Każde dziecko ma inny gust. My w swojej kolekcji mamy co najmniej kilkanaście tytułów, z czego hitem na dobrą sprawę są trzy z nich (każdą z nich opisywałam na Babylandii):

"Tęcza - gra w kolory" - Granna
„Tęcza – gra w kolory” – Granna
"Nino Delfino" - Ravensburger
Nino Delfino” – Ravensburger
„Lego Minotaurus” – Lego

Po drugie – książki. Nie ma nic przyjemniejszego od wspólnego czytania na dobranoc. Książek w księgarniach zatrzęsienie i ciężko wybrać coś, co zadowoli właśnie nasze dziecko, więc polecam Wam bloga „Książeczki synka i córeczki” – dziewczyny prezentują tam na prawdę mnóstwo różnych pozycji dla dzieci w każdym wieku. Od siebie mogę dodać, że eM uwielbia przygody „Koszmarnego Karolka”, a ostatnio zachwyca się książeczkami Egmontu z serii „Czytam Sobie” :)

czytam sobie

Moja kolejna propozycja to klocki. U nas co prawda aktualnie króluje Lego (a dokładniej dwie serie – „Lego Chima” i „Lego Star Wars”), ale tak na prawdę świetnie można bawić się również innymi klockami, np. drewnianymi. Chyba wszystkie dzieciaki lubią budować wymyślne konstrukcje, co nie? :)

klocki

I na koniec – edukacyjne gry dla dzieci. Tu niezmiennie polecam „Akademię Umysłu JUNIOR”. Mateusz dzięki tej serii niejednokrotnie ćwiczył swoją pamięć i koncentrację, a także… bardzo miło spędził czas. To jeden z tych prezentów, do których dziecko często wraca (więc nie zarasta kurzem na półce), a rodzic nie musi mieć wyrzutów sumienia, że sadza pociechę przed komputerem i ma chwilę dla siebie. AU Junior poprzez zabawę na prawdę wspiera edukację, a także motywuje dziecko do dalszych wysiłków.

1
2
3
au

Podobało się? Podaj dalej: