czym jest szczęście

Czym jest szczęście?

Od zawsze powtarzam swojemu dziecku, że gdy dorośnie będzie mógł zostać kim tylko chce. Nie mówię mu, że po gimnazjum pójdzie do liceum, bo może akurat będzie wolał kontynuować naukę w technikum? Albo w szkole zawodowej? Nie mam ciśnienia, żeby na siłę zrobić z niego lekarza czy prawnika.

gdy dorosnę

Któregoś dnia byliśmy z wizytą u mojej cioci i eM oświadczył, że jak dorośnie to będzie pracował w sklepie. W odpowiedzi usłyszał, że powinien wybrać lepszy zawód, bo w sklepie zarobi marne grosze. Skończyło się na tym, że 7-letni Mateusz zrobił cioci wykład o tym, że „pieniądze nie są najważniejsze w życiu i że każdy ma prawo marzyć o takiej pracy, jaka jemu się podoba”.

W takich momentach jestem wyjątkowo dumna z mojego syna!

Cieszę się, że moje nauki nie idą w las. Że moje dziecko dostrzega, że są ważniejsze rzeczy niż bogactwo i wszystkie te bajeranckie gadżety, które można kupić za pieniądze.

Zdaję sobie przy tym sprawę, że bez pieniędzy trudniej być szczęśliwym i spełniać swoje marzenia, bo sama to przerabiałam. Mimo wszystko to właśnie dążenie do szczęścia powinno być w naszym życiu priorytetem, a nie zarabianie pieniędzy.

Kiedyś usłyszałam, że ludzie tak na prawdę mają tylko jedno marzenie – być szczęśliwym.

Zdrowie, pieniądze, własny dom, samochód oraz wszystkie inne rzeczy materialne i niematerialne, o których marzymy są po prostu środkami służącymi do osiągnięcia celu, a szczęście to nic innego jak suma wszystkich naszych pragnień.

Głowiłam się nad tym cały dzień i uznałam, że faktycznie sporo w tym racji.


Chcę być zdrowa, aby czuć się szczęśliwa.

Chcę czuć się bezpiecznie, aby czuć się szczęśliwa.

Chcę mieszkać w wymarzonym domu, aby czuć się szczęśliwa.

Chcę wyjechać w wymarzoną podróż do Norwegii, aby czuć się szczęśliwa.


Dlatego robię wszystko, co w mojej mocy, aby eM dorastał w przekonaniu, że najważniejsze w życiu jest dążenie do realizacji własnych marzeń, a każdy ma prawo marzyć inaczej.

szczęście

Podobało się? Podaj dalej: