Pomysł na prezent z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Pomysł na prezent z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Już za niespełna dwa tygodnie Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Zauważyłam, że coraz więcej osób szuka w Internecie pomysłów na prezenty właśnie z tej okazji, a więc chciałabym polecić Wam coś, co skradło nasze serca :)

Książka do przechowywania wspomnień

Na stronie moidziadkowie.pl możecie kupić dwie cudowne książki do przechowywania wspomnień – „Opowiedz mi, Babciu” oraz „Opowiedz mi, Dziadku”.

Pomysł na prezent z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Co to takiego? Albumy, które mają na celu przywołanie i uporządkowanie wspomnień poprzez spisanie ich dla potomnych. Uzupełniając je dziadkowie mają świetną okazję, aby przypomnieć sobie zarówno czasy swojego dzieciństwa, jak i okresu dojrzewania czy też dorosłości. Dla wnucząt to również szansa, aby dowiedzieć się kim jako dziecko chciał być ich dziadek i kiedy poznał swoją żonę albo gdzie bawiła się ich babcia i jak wspomina ona swoich rodziców.

opowiedz mi, dziadku

eM uwielbia słuchać rodzinnych opowieści sprzed lat i o ile dobrze wie, że nasze dzieciństwa aż tak bardzo nie różniły się od siebie (wszak dzieli nas tylko 17 lat), o tyle opowieści z dzieciństwa babci mógłby słuchać godzinami. Dla niego niepojęte jest to, że kiedyś życie mogło wyglądać zupełnie inaczej – nie było komputerów i telefonów, a podłączenie elektryczności było ważnym wydarzeniam, na które czekała cała wieś.

opowiedz mi, babciu

Już za kilka dni dzieć rusza na tydzień do Torunia i mam nadzieję, że oboje z babcią miło spędzą czas przy wypełnianiu „Opowiedz mi, Babciu”. Może też uda im się znaleźć jakieś rodzinne fotografie, które mogliby wkleić do albumu?

Gra rodzinna

Jeśli spodobała Wam się idea książek do przechowywania wspomnień to warto też zdecydować się na zakup gry „Jak to wtedy było?”.

jak to było

Gra nadaje się dla całej rodziny i przyznam szczerze, że im więcej pokoleń w niej uczestniczy, tym lepiej. Pierwszy etap gry ma na celu skłonienie bliskich do snucia wspomnień (zachęcają do tego karty z retro fotografiami), zaś drugi – sprawdzenie ile z tych opowieści zapamiętaliśmy.

jak to wtedy było

Moim zdaniem to świetna motywacja do tego, aby usiąść całą rodziną i tak od serca porozmawiać sobie o wszystkim i o niczym, na co na co dzień często brakuje czasu…

I od razu zimowe wieczory spędzone w gronie rodzinnym stają się cieplejsze! :)

Podobało się? Podaj dalej: