Cała prawda o ubezpieczeniach

Cała prawda o ubezpieczeniach

Kiedyś wydawało mi się, że ubezpieczenie (czegokolwiek) to nie dość, że ogromny koszt, to jeszcze maksimum formalności. Na słowo “ubezpieczenie” reagowałam więc alergicznie, bo kojarzyło mi się z czymś zupełnie zbędnym i uderzającym po kieszeni.

Dlaczego więc zmieniłam zdanie?

Pewnie o tym nie wiecie, ale swego czasu zdobyłam odpowiednie uprawnienia i w swojej pracy zajmowałam się m.in. sprzedażą ubezpieczeń mieszkań. Tak naprawdę to dopiero wtedy miałam okazję zagłębić się po raz pierwszy w te wszystkie OWU, regulaminy i cenniki i… przeżyłam szok.

Okazało się, że ubezpieczenie mieszkania po pierwsze wcale nie kosztuje miliona monet. Wszystko zależy od zakresu i kwoty na jaką chcemy ubezpieczyć nasz dobytek, ale generalnie i tak wychodzi nam taniej przez X czasu płacić ubezpieczenie niż narażać się na ryzyko pokrycia ewentualnych szkód z własnej kieszeni (ciekawy wpis na temat ubezpieczenie mieszkania znajdziecie na blogu pojedztam.pl)

ubezpieczenia

Po drugie – sam proces przygotowania polisy i podpisania dokumentów zajmuje chwilę. Bardziej czasochłonne jest dokładne ustalenie z agentem zakresu ubezpieczenia i zapoznanie się z OWU, ale to wciąż nie są długie godziny, które wyobrażałam sobie jeszcze kilka lat temu ;) Zwłaszcza, że obecnie da się załatwić wszystko przez internet (i to w tej samej cenie!), a wówczas nad dokumentami można posiedzieć w domowym zaciszu właśnie wtedy, kiedy faktycznie mamy na to czas.

Agent ubezpieczeniowy – doradca czy sprzedawca?

Dobry agent ubezpieczeniowy to taki, który jest w stanie nam doradzić, pokierować nami w gąszczu opcji dodatkowych i wykluczeń oraz w prosty sposób wytłumaczyć, o co w tym wszystkim chodzi. Dlatego też moim zdaniem najważniejsze jest korzystanie z usług osoby sprawdzonej i polecanej nam przez rodzinę lub znajomych. Wówczas mniej prawdopodobne jest, że trafimy na kogoś, kto patrzy na nas wyłącznie przez pryzmat kasy jaką jest w stanie na nas zarobić (a niestety i takie osoby zajmują się pracą w ubezpieczeniach).

Ja ze swojej strony mogę Wam polecić Paulinę Kwiatkowską – Agenta PZU. Wszelkie namiary na nią znajdziecie TUTAJ.

Paulina ma swoje biuro w Trzemesznie, ale zdalnie obsługuje całą Polskę, więc i Wy możecie zgłosić się do niej z prośbą o przygotowanie oferty na ubezpieczenie mieszkania, samochodu, wakacyjnego wyjazdu itd. #polecam

A co o ubezpieczeniach sądzicie Wy?

ubezpieczenie pzu

Podobało się? Podaj dalej: