kto pracę innym odbiera

Bo kto pracę innym odbiera, ten się w piekle poniewiera…

W 2019 rok weszłam z optymizmem i wiarą w ludzi. Nie było to łatwe, bo z natury jestem katastrofistką, ale mimo wszystko postanowiłam wziąć byka za rogi. Potwierdzić może to mój narzeczony, który skarżąc się na zatkane ucho usłyszał ode mnie, że “nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło, bo plusem ewentualnego ogłuchnięcia jest to, że nie będzie słyszał mojego marudzenia ani pyskowania eM”.

Jaki mi poszło? Udało się wytrwać w postanowieniu mniej więcej do godziny 18:30. Potem weszłam na lokalną grupę na FB i opadły mi ręce, a wiara w ludzi spadła do poziomu -1. Why?

Ktoś z sąsiadów uprzejmie zasugerował, że wszyscy ci, którzy w Sylwestra odpalali fajerwerki i pili szampana przed swoimi domami powinni 1. stycznia wybrać się na spacer i przy okazji posprzątać pozostawione przez siebie śmieci.

szampan

Pomysł uznałam za fajny, bo nienawidzę zaśmiecania przestrzeni publicznej, a faktem jest, że walające się wszędzie opakowania po fajerwerkach, puste butelki i plastikowe kieliszki to od lat stały element noworocznego krajobrazu.

Tyle, że później moim oczom ukazał się taki oto komentarz:

“Sprzątając owy bałagan zabierasz pracę ludziom, którzy się tym zajmują zawodowo na codzień… Przez Pana nadgorliwość ktoś nie nakarmi rodziny.”

Ja wiem, że dla niektórych sprzątanie psich kup po swoich czworonogach wciąż jest passé, ale żeby widzieć problem w tym, że inni proszą o zachowanie porządku w naszym wspólnym otoczeniu? I jeszcze używać w dyskusji argumentu o odbieraniu innym pracy poprzez sprzątanie po samych sobie?!

Nie ogarniam. Idąc tym tokiem myślenia u siebie w domu też nie powinnam sprzątać, bo odbieram pracę osobom zajmującym się tym zawodowo… W sumie dziecka też mogłabym nie wychowywać, bo przecież są opiekunki… I paznokci mogłabym sobie nie malować, bo przecież są osoby, które zarabiają w ten sposób na chleb… I zamiast gotować mogłabym opłacać prywatnego kucharza…

A Wy komu jeszcze odbieracie pracę, Robaczki? ;)

Podobało się? Podaj dalej: