gorący ziemniak

Gorący Ziemniak, czyli nasz hit ostatnich tygodni

Dzisiejszy wpis zacznę od tego, że w domu nie mamy ogromnej kolekcji gier, a powód jest prozaiczny – na co dzień często brakuje nam czasu na wspólne rozgrywki. Poza tym eM jest nastolatkiem, a co za tym idzie – spędzanie czasu z rodzicami nie sprawia mu już takiej frajdy jak jeszcze kilka lat temu ;)

Właśnie dlatego do zakupu kolejnych gier podchodzimy ostatnio z dystansem i jeśli już decydujemy się na coś nowego, to stawiamy na pozycje, które swoim klimatem świetnie wpisują się zarówno w rodzinne wieczory przy planszy, jak i w spotkania towarzyskie w większym gronie znajomych (chociaż tych drugich póki co nie praktykujemy).

I taka na pewno jest gra “Gorący Ziemniak”, czyli nasz hit ostatnich tygodni.

W sklepach są dostępne różne wersje “Gorącego Ziemniaka” – my mamy w domu opcję “Party” przeznaczoną dla 2-12 graczy w wieku powyżej 10 lat.

gorący ziemniak party

Pudełko z grą zawiera planszę, Gorącego Ziemniaka, 220 kart z pytaniami, 12 pionków, dużego i małego bączka, dysk oraz instrukcję.

Szczegółowe informacje dotyczące gry możecie znaleźć TUTAJ.

Zasady gry

Gra jest na pozór banalna – jedna osoba czyta pytanie, następnie energicznie kręci bączkiem (lub uruchamia aplikację w telefonie), a reszta graczy po kolei udziela odpowiedzi przekazując sobie Ziemniaka. Odpowiedzi oczywiście nie mogą się powtarzać, a runda trwa do momentu zatrzymania bączka (lub usłyszenia sygnału dźwiękowego z aplikacji). Osoba, która w tym momencie trzyma w ręku Ziemniaka albo go nie złapała – właśnie się sparzyła i musi przesunąć pionek o jedno pole bliżej grilla (uwaga, w przypadku tej gry dotarcie do końca planszy oznacza przegraną!).

Zdradzę Wam jednak, że to emocje towarzyszące rozgrywce są najlepsze! Presja czasu, kończące się pomysły, gubienie się w odpowiedziach… Nawet najprostsze pytania stają się wtedy prawdziwym wyzwaniem i łatwo o zabawne sytuacje – na pytanie “czym możesz uczesać włosy?” eM odpowiedział ostatnio “ręcznikiem” i zdradził tym sekret swoich wiecznie sterczących włosów ;)

Gorący Ziemniak – podsumowanie

Jeśli szukacie gry, w którą możecie grać zarówno we dwójkę, jak i w dwanaście osób, a przy tym będzie tak samo emocjonująca, to “Gorący Ziemniak” idealnie pasuje do tego opisu. Wymyślanie odpowiedzi pobudza naszą kreatywność, poza tym presja czasu powoduje, że gra ma bardzo energiczne tempo i nie sposób nudzić się w jej trakcie.

“Gorącego Ziemniaka” i inne gry znajdziecie w ofercie inverso.pl. My zdecydowanie polecamy!

Podobało się? Podaj dalej: