share week

Share Week 2020

W tym roku wiosna jest inna niż zazwyczaj – nie było Wielkanocy w rodzinnym gronie, nie ma tłumów w parkach, nikt nie robi planów na majówkę, a kwitnące już za moment kasztany, wyjątkowo nie będą w tym roku oznaczały, że właśnie startują matury.

Nie wiem jak Was, ale mnie w obecnej sytuacji bardzo pozytywnie działają wszystkie drobiazgi, które stwarzają namiastkę normalności i są dowodem na to, że gdzieś tam życie toczy się zwykłym torem. Dzięki temu wierzę, że jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie.

Share week

Właśnie dlatego tak bardzo cieszę się, że w kwietniu po raz kolejny wystartowała akcja Share Week zainicjowana przez Andrzeja Tucholskiego. To oznacza, że na wielu blogach powstają właśnie listy polecające czytelnikom innych twórców, dzięki czemu można natrafić na prawdziwe perełki!

Ja sama polecam Wam innych nieprzerwanie od 2015 roku, ale jeśli o samej akcji chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, to najlepiej zajrzycie do źródła, czyli TUTAJ.

Share Week 2020

Pora zatem przedstawić Wam moje typy w tegorocznej edycji. Będzie wyjątkowo, bo po raz pierwszy polecam Wam wyłącznie twórców video, co wynika z faktu, że ostatnio wolę po prostu słuchać niż czytać (ale spokojnie, nie zostanę vlogerką).

Światusy

Rok temu polecałam Wam bloga Sary, a dzisiaj zachęcam Was do sprawdzenia kanału na YouTubie, który tworzy razem ze swoim mężem. Sara i Edwin wychowali się w rodzinach Świadków Jehowy, jednak jakiś czas temu podjęli decyzję o odejściu z organizacji i właśnie o tym opowiadają w swoich filmach.

Cenię ich przede wszystkim za szczerość i odwagę w byciu sobą.

Mama Lama

Kanał Mama Lama prowadzą dwie cudowne kobiety – Ola i Ania. Nie często słodzę innym, ale podczas oglądania filmów dziewczyn średnio raz na 5 minut mam ochotę zawołać “adoptujcie mnie!” (na siostrę, dziecko, przyjaciółkę, zwierzątko domowe… whatever!).

Za co je uwielbiam? Za poczucie humoru, dystans do siebie i za to, że są totalnie prawdziwe.

Mówię o ślubie

Chociaż jestem zaręczona, to jednak w najbliższej przyszłości nie planuję ślubu. Mimo to namiętnie oglądam wszystkie filmy Dominiki i podziwiam ją za to, ile wkłada w nie pracy. Kanał “Mówię o ślubie” to dla mnie prawdziwa skarbnica wiedzy i uważam, że warto polecać go innym!

A jakich twórców polecacie Wy?

Koniecznie napiszcie w komentarzu, a najlepiej zostawcie link do swojej listy polecanych twórców internetowych :) No i nie zapomnijcie zgłosić się do akcji u Andrzeja – macie na to czas do 19 kwietnia!

Podobało się? Podaj dalej: