bilans 6-latka

Bilans 6-latka

Synuś eM w towarzystwie babci stawił się dziś w przychodni na bilansie 6-latka (tak bardzo chciałam sama z nim tam być, ale niestety – musiałam pracować…).

Jak rozwija się moje dziecko?

Mateusz ma 122 cm wzrostu i waży 23,3 kg. Rozwija się prawidłowo, świetnie widzi i zdaniem lekarza nie ma żadnych problemów ze słuchem (dał nam jednak skierowanie do laryngologa, bo panie w przedszkolu twierdzą, że Synuś eM… za głośno mówi).

waga
wzrost

W dalszym ciągu Mati ma jednak płasko-koślawe stopy, problemy z wymową i stulejkę. Poza tym w związku z wadą zgryzu (przodozgryz) mamy wybrać się do ortodonty. Jestem ciekawa czy może to być przyczyną tego, że mały dalej ma problemy z poprawnym mówieniem (to już 3 rok ćwiczeń). Może któraś z Was orientuje się w tym temacie?

Ogólnie i pan doktor, i pielęgniarka byli zdziwieni rozmownością mojego dziecka :) Mały na wszelkie pytania odpowiadał sam, zagadywał obecnych w gabinecie i rzucał swoimi mądrościami na prawo i lewo. Jak tak dalej pójdzie to na bilans ucznia III klasy pójdzie sam hihihi :) W sumie już dwa lata temu zachowywał się podobnie podczas wizyty u ortopedy – sam wyjaśnił po co przyszedł, dopytał o zalecenia i opowiedział jak ćwiczy (ja powiedziałam tylko „dzień dobry” i „do widzenia”).

Zazdroszczę mojemu dziecku tej umiejętności rozmawiania na każdy temat nawet z obcymi. Ja zawsze aż za bardzo stresuję się tym, co pomyślą o mnie inni, a więc siedzę cicho… i wychodzę na mruka ;)

Podobało się? Podaj dalej: