idealny prezent

Idealny prezent pod choinkę

O prezentach na Mikołajki pisałam już jakiś czas temu, dziś będzie o prezentach pod choinkę. I to nie tylko o tych dla dzieci, ale też o drobiazgach dla młodzieży, dorosłych i seniorów.

Zacznę jednak od tego, jak ja wyobrażam sobie prezent idealny…

Po pierwsze – to musi być coś trwałego i namacalnego… Nie czekolada, którą zjem po kilku dniach godzinach i po której zostanie tylko sterta papierków; nie pieniądze, które rozejdą się nie wiadomo kiedy i na nie wiadomo co (ogólnie kasa to moim zdaniem słaby prezent (kompletnie nie wymagający zaangażowania), no chyba, że ktoś sam o nią poprosi)…

Po drugie – skoro już ten prezent jest czymś konkretnym to fajnie, gdyby nie był kurzo-zbieraczem. Ma być praktyczny, ale bez przesady – nowa patelnia raczej mnie nie ucieszy (tzn. ucieszy, ale nie jako prezent na święta!).

Po trzecie – prezent musi być dla mnie wartościowy. Nie w sensie finansowym (nie wiem jak Was, ale mnie drogie upominki strasznie krępują), ale ogólnym – ma mi przynosić pewne korzyści (nie, nie materialne!), być dopasowany do moich potrzeb i…. pomysłowy (lubię być zaskakiwana).

Chcecie przykład takiego prezentu?

Proszę bardzo – programy z serii Akademia Umysłu.

Dla dzieci – porcja nauki przez zabawę, czyli „AU Junior”. Dziecko trenuje pamięć, koncentrację oraz logiczne myślenie i… wcale tego nie zauważa (na przykładzie Mateusza: robimy w domu zadana z książki – jest płacz, bo on nie chce się teraz uczyć… Włączamy „Akademię Umysłu Junior – jest płacz, bo przecież jest jeszcze tyle zadań do zrobienia, a ja dałam mu tylko 20 minut na gry!).

akademia umysłu junior

Dla młodzieży, dorosłych i seniorów – ćwiczenia dla szarych komórek (Akademia Umysłu: Pamięć, Koncentracja i Szybkie Czytanie). Fajna alternatywa dla chociażby zwykłych krzyżówek (yyyy, wyobrażacie sobie dać komuś pod choinkę „300 panoramicznych”?), a z własnego doświadczenia widzę, że takie zabawy lubi mnóstwo ludzi. Studenci i uczniowie (tacy jak ja) docenią ćwiczenia pamięciowe podczas nauki do egzaminów, dorośli chętnie oderwą się po prostu od pracy, a starsze pokolenie rozrusza swój umysł. Same plusy!

akademia umysłu

Programy można kupić pojedynczo, ale… ze względu na bogatą zawartość i korzystną cenę, zakup trzech programów w zestawie Akademia Umysłu Trójpak, stanowi moim zdaniem bardziej atrakcyjną propozycję.

A Wy jakie macie pomysły na wartościowe i pomysłowe prezenty dla najbliższych?

Podobało się? Podaj dalej: