dziękuję

10 urodziny bloga – dziękuję!

Dokładnie 10 lat temu opublikowałam “tutaj” swój pierwszy wpis. Wtedy co prawda blog stał na Onecie i nazywał się nieco inaczej (“Mama Ka i Synuś eM”), ale generalnie to wciąż jest to samo miejsce, co wtedy – tyle, że z własną domeną i hostingiem.

Dzięki blogowaniu…

Z całą stanowczością mogę napisać, że dzięki blogowaniu jestem bogata. Zarówno we wspomnienia, jak i w zdobytą wiedzę, doświadczenia, ale też w wiarę w ludzi. Bo “obcy” z internetu nieraz byli mi bliżsi niż Ci, których znałam w realu…

Przez te 10 lat nie odniosłam jakichś spektakularnych sukcesów jako blogerka. Moje statystyki (i dochody z blogowania) wciąż wskazują na to, że w oceanie blogosfery jestem bardziej rozwielitką niż rekinem finansjery. Kiedyś strasznie nad tym ubolewałam i marzyłam o tym, aby w rubryce zawód wpisywać “blogerka”. Dzisiaj wiem jednak, że nie podołałabym temu psychicznie ani emocjonalnie.

Dziesięć lat

Ile się u nas zmieniło przez te 10 lat? Bardzo wiele. Wystarczy zerknąć na mój wpis #10yearschallenge, aby zobaczyć co się u nas działo, czy też jak ja sama zmieniłam się przez ten czas… I chociaż moje życie nie wygląda tak, jak sobie to kiedyś wymarzyłam to jednak mogę powiedzieć, że jest dobrze. Byle jak, byle do przodu, ale ponoć cała zabawa polega właśnie na tym, aby wciąż wyznaczać sobie nowe cele i marzenia :)

Czy za kolejne 10 lat pojawi się tutaj wpis na 20-lecie bloga? Chciałabym, żeby tak się stało (bo nie wyobrażam sobie przestać pisać), ale z drugiej strony – coraz częściej dopada mnie rzeczywistość i coraz więcej czasu spędzam offline niż online. Ciężko więc powiedzieć co będzie jutro, a co dopiero za 10 lat… Obiecuję jednak, że nigdy nie zniknę bez uprzedzenia, bo to jest zdecydowanie to, czego nigdy nie lubiłam u innych blogerów.

Dziękuję

Nie wiem od jak dawna do mnie zaglądacie, nie wiem jak trafiliście tutaj po raz pierwszy, nie wiem jak długo będzie nam razem po drodze. Ale na pewno chciałabym Wam podziękować za te wszystkie wspólne lata. Gdyby nie Wy i gdyby nie to miejsce, to na pewno byłabym dzisiaj kimś zupełnie innym..


10 lat blogowania | 1140 polubień na FB | 727 followersów na IG | 1097 wpisów


 

Podobało się? Podaj dalej: